Home > Members Directory > Dáil > 26th > Cork North-Central

Switch to Seanad

Dáil Éireann Members' Directory

Search Members

within Dáil

Find my Constituency

Address Lookup     or  


Mr. O'Sullivan Gerry

Mr. O'Sullivan Gerry

(01/04/1936 - 05/08/1994)

Profession: Factory Worker, Security Officer
Party: The Labour Party (The Labour Party members of the 26th Dáil)
Details

27th Dáil - Minister of State at the Department of the Marine (with special responsibility for Port Development Safety at sea and Inland Fisheries) [14 January 1993 to 5 August 1994]