Switch to Seanad

Dáil Éireann Members' Directory

Search Members

within Dáil

Mr. Michael Mulcahy

Mr. Michael Mulcahy

(23/06/1960 - )

Profession: Barrister-at-Law
Party: Fianna_Fáil (Fianna_Fáil members of the 30th Dáil)
Address

3 Beechwood Road
Dublin 6
Constituency Office
102A Cork Street
Dublin 8

Details

20th Seanad - Nominated by the Taoiseach on the 13 December 1994
29th Dáil - Vice-Chairman of Foreign Affairs Committee [16 November 2004 - 29 April 2007]