Home > Members Directory > Dáil > 30th > Tipperary North

Switch to Seanad

Dáil Éireann Members' Directory

Search Members

within Dáil

Find my Constituency

Address Lookup     or  

Ms. Máire Hoctor

Ms. Máire Hoctor

(20/01/1963 - )

Party: Fianna Fáil (Fianna Fáil members of the 30th Dáil)

'Teach Ruadhain'
40 Melrose
Co. Tipperary


29th Dáil - Vice-Chairperson of the Joint Committee on Agriculture and Food (16/11/2004 to 29/04/2007)
30th Dáil - Minister of State at the Departments of Health and Children Social and Family Affairs and the Environment Heritage and Local Government with the cross-cutting special responsibility for older people [13 May 2008 to 21 April 2009]