Switch to Seanad

Dáil Éireann Members' Directory

Search Members

within Dáil

Mr. Peter Power

Mr. Peter Power

(26/01/1966 - )

Profession: Solicitor
Party: Fianna_Fáil (Fianna_Fáil members of the 30th Dáil)
Address

Kilfeara
Ennis Road
Limerick

Details

29th Dáil - Vice-Chairman of the Joint Committee on Transport [7 November 2002 to 29 April 2007]
30th Dail - Minister of State at the Department of Foreign Affairs with special responsibility for overseas development [13 May 2008 ...]