Home > Members Directory > Seanad > 20th > Industrial and Commercial Panel

Switch to Dáil

Seanad Members' Directory

Search Members

within Seanad

Find my Constituency

Address Lookup     or  

Mr. Sean Fallon

(26/09/1937 - 04/07/1995)

Profession: Insurance Broker
Party: Cathaoirleach (Website / Cathaoirleach members of the 20th Seanad)

Born: Athlone


Elected Cathaoirleach on 23 January 1992.
Cathaoirleach 4 July 1995