Home > Members Directory > Seanad > 22nd > Industrial and Commercial Panel

Switch to Dáil

Seanad Members' Directory

Search Members

within Seanad

Mr. Marc MacSharry

Mr. Marc MacSharry

(12/07/1973 - )

Profession: Public Representative
Party: Fianna_Fáil (Fianna_Fáil members of the 22nd Seanad)
  • House: 32nd Dáil
  • Constituency: Sligo-Leitrim
  • Period: 2016
  • Party: Fianna Fáil
  • Committee Membership:
    • 16 June 2016: Committee of Public Accounts
    • 21 July 2016: Select Committee on Budgetary Oversight
    • 05 May 2016: Select Committee on Arrangements for Budgetary Scrutiny
Address

Leinster House
Kildare Street
Dublin 2
Mob: (086) 2674764

T: (01) 6184221
E: marc.macsharry@oireachtas.ie
W: fiannafail.ie/people/senator-marc-macsharry
facebook twitter