Home > Members Directory > Seanad > 23rd > Agricultural Panel

Switch to Dáil

Seanad Members' Directory

Search Members

within Seanad

Mr. Paddy Burke

Mr. Paddy Burke

(15/01/1955 - )

Profession: Public Representative, Self employed
Party: Fine Gael (Website / Fine Gael members of the 23rd Seanad)
  • House: 25th Seanad
  • Constituency: Agricultural Panel
  • Period: 2016
  • Party: Fine Gael
  • Committee Membership:
    • 21 July 2016: Joint Committee on Finance, Public Expenditure and Reform, and Taoiseach
Address

Leinster House
Kildare Street
Dublin 2
Tel: 094-9022568

T: (01) 6183574
E: paddy.burke@oireachtas.ie
W: finegael.ie/our-people/senators/paddy-burke
facebook

Details

22nd Seanad - Leas Cathaoirleach [13 September 2002 - July 2007]
23rd Seanad - Leas Cathaoirleach [26 September 2007 - ] 24th Seanad - Cathaoirleach 24th Seanad - Chairman of Committee on Procedure and Privileges of Seanad Éireann