Home > Members Directory > Seanad > 23rd > Administrative Panel

Switch to Dáil

Seanad Members' Directory

Search Members

within Seanad

Find my Constituency

Address Lookup     or  

Ms. Nicky McFadden RIP

Ms. Nicky McFadden RIP

(06/12/1962 - 25/03/2014)

Profession: Public Representative.
Party: Fine Gael (2011) (Website / Fine Gael (2011) members of the 23rd Seanad)

9 Arcadia Crescent
Co. Westmeath
T: (01) 6183938
E: nicky.mcfadden@oireachtas.ie
W: http://nickymcfadden.ie
facebook linked in twitter


Senator McFadden vacated her seat in the 23rd Seanad on her election to the 31st Dáil held on 25 February 2011. Died 25 March 2014.